  • MPN: PDB170068
  • Weight: 19.60kg
  • Dimensions: 84.30cm x 33.10cm x 18.00cm
  • SKU: PDB170068
  • UPC: 6942141809293
Demolition Breaker
Features and Benefits
Voltage: 220 - 240V ~ 50/60Hz
Input power: 1,700W
Impact rate: 1,900 bmp
Impact force: 50J
HEX chuck system
14Kgs demolition breaker
Includes:
- 1 piece chisels
- 1 set extra carbon brushes
Write a review
Bad Good
Biscuit joiner set Wattage: 900W Rotation speed: 11000 RPM The set includes A box of No. 20 biscuits. Application: A biscuit joiner i..