  • MPN: AC441-010-11
  • Weight: 0.52kg
  • Dimensions: 136.00mm x 186.00mm x 186.00mm
  • SKU: AC441-010-11
  • UPC: 6009515850388
For 3 or more items, click to quote
Digital Snap Gauge
SERIES 434
Resolution: 0.01mm / 0.0005' (in)
Range: 0mm - 10mm / 0 - 1.4'
Accuracy: ±0.02mm
Manufacturer Cat No: 441-010-11
Write a review
Bad Good
Thickness Gauge AC441-010-11
Thickness Gauge Spherical Flat - SERIES 443 Manufacturer Cat No: 443-010-12 Range: 0-10 mm Anvil: Steel Accuracy: &+mn;0,02 mm Features ..
R 1,115.00
Ex VAT:R 969.57
Thickness Gauge Flat-Flat - SERIES 444 Manufacturer Cat No: 444-010-11 Range: 0-10 mm Type: A Accuracy: ±0.02 mm Features Large thro..
Thickness Gauge Flat-Flat - SERIES 443 Manufacturer Cat No: 443-030-11 Range: 0-30 mm Anvil: Ceramic Accuracy: &+mn;0.035 mm Features ..
Thickness Gauge Spherical-Flat - SERIES 444 Manufacturer Cat No: 444-010-12 Range: 0-10 mm Type: B Accuracy: ±0.02 mm Features Large..
Dial Caliper 150 mm - SERIES 101 Manufacturer Cat No: 101-006-11 Range: 0 mm - 150 mm Shockproof dial caliper made of st..
Dial Caliper 200 mm - SERIES 101 Manufacturer Cat No: 101-008-21 Range: 0 mm - 200 mm Graduation: 0,02 mm Accuracy:..
Dial Caliper 150 mm - SERIES 101 Manufacturer Cat No: 101-006-21 Range: 0 mm - 150 mm Shockproof dial caliper made of stai..
Dial Caliper 200 mm - SERIES 101 Manufacturer Cat No: 101-008-11 Range: 0 mm - 200 mm Graduation: 0,01 mm Accuracy: ..