  • MPN: AC962-909-02
  • Weight: 1.00kg
  • Dimensions: 205.00mm x 25.00mm x 25.00mm
  • SKU: AC962-909-02
  • UPC: 6009515902759
For 10 or more items, click to quote
TAPER GAUGE 0.8-15MM 0.1MM GRAD WITH STEEL RULER 150MM 1MM GRAD
Write a review
Bad Good
Tags: Brand ACCUD
Taper Gauge 0.5 - 10mm ( 0.05mm Accuracy ) SERIES 961 A taper gauge serves as a measuring device, specially designed for asses..
R 882.00
Ex VAT:R 766.96
Taper Gauge 0.8 - 15mm ( 0.1mm Accuracy ) SERIES 962 A taper gauge serves as a measuring device, specially designed for assess..
R 114.00
Ex VAT:R 99.13
Digital Caliper with Metal Cover 150mm | &+mn;0.03 Accuracy 111 This digital caliper with metal cover is a precision measuring..
Digital Caliper with Metal Cover 200mm | &+mn;0.03 Accuracy 111 This digital caliper with metal cover is a precision measuring..
Height Gauge Accessory SERIES 180 Technical Specifications....
ACCUD Dig. Caliper 300mm 0.03mm Acc. Metal Cover S/steel 0.01mm Res.
Out Of Stock
Digital Caliper with Metal Cover 300mm | &+mn;0.03 Accuracy 111 This digital caliper with metal cover is a precision measuring..