  • MPN: TCS18550
  • Weight: 0.39kg
  • Dimensions: 290.00mm x 230.00mm x 7.00mm
  • SKU: TCS18550
  • UPC: 6009675083534
For 20 or more items, click to quote
Carbide Tooth Saw Blade
Cutting disc for masonry 115mmSize: 185 mm, 50T, 20/16 mm
  • 3.5mm max material thickness
Bad Good
Carbide Tooth Saw Blade Size: 185 mm, 68T, 20/16 mm Cuts all types of steel & ferrous metals. Tempered blade body for smooth cutti..
R 640.00
Ex VAT:R 556.52
Carbide Tooth Saw Blade Size: 185 mm, 32T, 20/16 mm Cuts all types of steel & ferrous metals. Tempered blade body for smooth cutti..
R 576.00
Ex VAT:R 500.87
Carbide Tooth Saw Blade Size: 305 mm, 60T, 30/25.4/20 mm Cuts all types of steel & ferrous metals. Tempered blade body for smooth ..
Carbide Tooth Saw Blade Size: 300 mm, 80T, 25.4/20 mm Cuts all types of steel & ferrous metals. Tempered blade body for smooth cutting..
Carbide Tooth Saw Blade Size: 300 mm, 80T, 30/25.4/20 mm Cuts all types of steel & ferrous metals. Tempered blade body for smooth cu..
TorkCraft - Dry Use Diamond Polishing Pad Grit: #100 Application: The Tork Craft Dry use diamond polish pads 100mm i..
TorkCraft - Mandrel for Tungsten Grit Hole Saws For sizes: 16 - 30mm Pilot Drill: 6.35mm Shank: 3/8 HEX Application: The T..