  • MPN: ALP98002501
  • Weight: 0.18kg
  • Dimensions: 314.00mm x 60.00mm x 60.00mm
  • SKU: ALP98002501
  • UPC: 9002740612537
For 20 or more items, click to quote
SDS PLUS CHISEL POINTED 250MM
Write a review
Bad Good
Tags: Brand ALPEN
Chisel - SDS Plus SDS Plus: Flat Chisel - 400 mm x 40 mm Tork Craft SDS Plus chisels have super-hard tips for breaking through concrete, tile ..
R 147.00
Ex VAT:R 127.83
Pointed Chisel Diameter: 14mm Length: 250mm The Tork Craft SDS Plus Pointed Chisel is for chiseling applications in masonry a..
R 66.00
Ex VAT:R 57.39
TORK CRAFT Chisel Sds Plus Pointed 14 X 400mm
Out Of Stock
TorkCraft - Pointed Chisel Diameter: 14 mm Length: 400 mm Application: The Tork Craft SDS Plus Pointed Chisel is for chisel..
Flat Chisel Diameter: 20mm Length: 250mm The Tork Craft SDS Plus Flat Chisel is for chiseling applications in masonry and con..
TORK CRAFT Chisel Sds Plus Flat 40mm X 250
Out Of Stock
Flat Chisel Diameter: 22mm Length: 250mm The Tork Craft SDS Plus Flat Chisel is for chiseling applications in masonry and con..
Chisel - SDS Plus Diameter: 22mm Length: 250mm Tork Craft SDS Plus chisels have super-hard tips for breaking through concrete, tile and..
HSS-ECO SLOT.COUNTERS &o/; 2-5 90° SIZE 1....
ALPEN Hss Super Drill Bit 8mm
HSS JOBBER DRILLS, DIN 338 RN DRILLS FOR METAL HSS SUPER - &O/; 8 mm Single Pack Range of application: HSS twist drill ground from sol..
ALPEN Hss-eco Slot Counters ø10-15 90° Size 3
HSS-ECO SLOT COUNTERS &o/;10-15 90° SIZE 3....
HSS-ECO SLOT.COUNTERS &o/; 5-10 90° SIZE 2....
ALPEN Hss Super Drill Bit 8.5mm
HSS JOBBER DRILLS, DIN 338 RN DRILLS FOR METAL HSS SUPER - &O/; 8,5 mm Single Pack Range of application: HSS twist drill ground from s..