  • MPN: DBH1211203
  • Weight: 0.12kg
  • Dimensions: 32.20cm x 4.00cm x 1.30cm
  • SKU: DBH1211203
  • UPC: 6928073662458
For 30 or more items, click to quote
SDS Plus Hammer Drill Bit, 12 x 260 mm
Features and Benefits
SDS plus
Durable cemented carbide tip
Designed for masonry and concrete drilling
Packed by plastic hanger.
INGCO / Angle Grinder 2400 Watt, No-Load Speed 6300rpm, Disc Diameter 230mm / AG24008..
Auto Air Compressor Features and Benefits Voltage: 12 V Current: 18 A Max pressure: 120 PSI/8 Bar Integrated work light. Includes: 1 piece batt..
Bench Grinding Wheel Features and Benefits Abrasive wheel size: 150 x 12.7 x 20 mm Diameter: 150 mm Arbor: 12.7 mm Thickness: 20 mm Abrasive whe..
Auto Air Compressor Features and Benefits Voltage: 12 V Current: 10 A Max pressure: 140 PSI/10 Bar Max air flow: 35 L/min Integrated work light...