  • MPN: HG200058
  • Weight: 1.30kg
  • Dimensions: 26.50cm x 9.00cm x 25.50cm
  • SKU: HG200058
  • UPC: 6941640191779
Heat Gun
Features and Benefits
Voltage: 220V - 240V ~ 50/60Hz
Input power: 2,000W
Temperature: 50/50 - 600/50 - 600°C
Airflow: 450/300/450 L/min
Adjustable temperature with LCD display for precise control
Includes:
1 Piece reduction nozzle
1 Piece reflector nozzle
1 Piece flat nozzle
1 Piece scraper
Packed by colour box.
Biscuit joiner set Wattage: 900W Rotation speed: 11000 RPM The set includes A box of No. 20 biscuits. Application: A biscuit joiner i..