  • MPN: HG200058
  • Weight: 1.30kg
  • Dimensions: 26.50cm x 9.00cm x 25.50cm
  • SKU: HG200058
  • UPC: 6941640191779
Heat Gun
Features and Benefits
Voltage: 220V - 240V ~ 50/60Hz
Input power: 2,000W
Temperature: 50/50 - 600/50 - 600°C
Airflow: 450/300/450 L/min
Adjustable temperature with LCD display for precise control
Includes:
1 Piece reduction nozzle
1 Piece reflector nozzle
1 Piece flat nozzle
1 Piece scraper
Packed by colour box.
Write a review
Bad Good
TONI / Floor Drill Press 16mm 700w, 12 Speed, QCC / TPD-16F
Out Of Stock
R 7,390.00
Ex VAT:R 6,426.09
TONI / Benchtop Planer Thicknesser 204mm / TPT-8
Out Of Stock
R 8,006.00
Ex VAT:R 6,961.74
RAKE/FORK/DIGGING SPADE COMBO LADIES....
TONI / Small Compount Mitre Saw With Laser Guide 210mm 1200w / TMS210F
TONI / Disc & Belt Sander, 150mm/100 x 915mm / TBS500
TONI / Benchtop Drill Press 16mm 550w, 12 Speed / TPD-16B