  • MPN: TCTQ34500
  • Weight: 6.08kg
  • Dimensions: 1,278.00mm x 170.00mm x 65.00mm
  • SKU: TCTQ34500
  • UPC: 6009515871611
Description Specifications
Packaging Dimensions L=1275mm, W=178mm, T=86mm
Packaging Weight 6100g
Tool Weight 3450g
Tool Dimensions L=945mm, W=63mm, T=58mm
Specifications Square drive: 3/4”
Torque Range: 25-500Nm
Gears: 48
Accuracy: 2.5% Clockwise and 3.0% Counter
Clockwise
Min Resolution: ≤85Nm=0.01 & >85Nm
=0.1
Max Operating range: 500Nm
Data Storage capacity: 100
TORK CRAFT Digital Torque Wrench 1/4\' X 1.5 -30nm 2% Acc. 0.01 Res. 36 X Gear
Out Of Stock
PLASTIC CASE 1387.5 X 393.7 X 152.4MM OD WITH FOAM BLACK....