  • MPN: WAG852401
  • Weight: 6.50kg
  • Dimensions: 53.70cm x 17.00cm x 12.80cm
  • SKU: WAG852401
  • UPC: 6942123006368
Angle grinder
Features and Benefits
Voltage: 220 - 240V ~ 50/60Hz
Input power: 2 400W
No-load speed: 6 400 rpm
Disc diameter: 230 mm
Spindle thread: M14
Disc not included
Includes:
1 Piece auxiliary handle
Packed by colour box.
Write a review
Bad Good
MAKITA / Angle Grinder 2600W 230mm Soft Start & Torque Limiter in Carry Case / GA9040SK01..
R 5,527.00
Ex VAT:R 4,806.09
FLEX / Large Angle Grinder 2600w / L26 6 230....
R 5,037.00
Ex VAT:R 4,380.00
METABO / Angle Grinder 2600W 230mm / W26 -230 MVT (606474000)The METABO W 26-230 MVT Angle Grinder 230mm is powered by a Metabo Maratho....
ANGLE GRINDER 2400W 230MM....
Corner clamp Features and Benefits Material: Aluminum Alloy Quick-release button Max. Clamping: 70 mm Jaw Depth: 35 mm Packing by colour box.....
Corner clamp Features and Benefits Material: Aluminum Alloy Quick-release button Max. Clamping: 70 mm Jaw Depth: 30 mm Packing by colour box.....
Lithium-Ion cordless auto air compressor Features and Benefits Voltage: 8V Max. pressure: 150PSI/10Bar/1000kPa Max. air flow: 6L/min Charging por..