  • MPN: CBNLI2008
  • Weight: 4.00kg
  • Dimensions: 40.00cm x 32.50cm x 12.00cm
  • SKU: CBNLI2008
  • UPC: 6942141806070
20V Lithium-Ion Cordless Brad Nailer
Features and Benefits
Voltage: 20V
Nail type: F15 ~ F35
Drive rate: 2 nails/s
New weight: 1.98 kg
Magazine capacity: 105 piece
Includes:
- 1,000 piece brad nails (35 mm)
- 1 piece hex key
- 1 piece 20V 2.0AH battery (FBLI2001)
- 1 piece charger (FCLI2001E)
Charge volts: 220 - 240V ~ 50/60Hz
Write a review
Bad Good
20V Lithium-Ion Cordless Brad Nailer Features and Benefits Voltage: 20V Nail type: F15 ~ F50 Drive rate: 3 nails/s Magazine capacity: 105 piece ..
R 3,947.00
Ex VAT:R 3,432.17
20V Lithium-Ion Cordless Brad Nailer Features and Benefits Voltage: 20V Nail type: F15~F35 Drive rate: 2 nails/s New weight: 1.98 kg Magazine ca..
R 2,783.00
Ex VAT:R 2,420.00
Lithium-ion cordless brad nailer Features and Benefits Voltage: 20V Nail type: F15 ~ F35 Drive rate: 2 nails/s Magazine capacity: 105 Piece Net ..
20V Lithium-Ion Cordless Pin Nailer Features and Benefits Voltage: 20V Pin nailer type: 10 - 35 mm Drive rate: 3 nails/s Magazine capacity: 140 p..
Bench Grinding Wheel Features and Benefits Abrasive wheel size: 150 x 12.7 x 20 mm Diameter: 150 mm Arbor: 12.7 mm Thickness: 20 mm Abrasive whe..