  • MPN: CMGLI2001
  • Weight: 1.31kg
  • Dimensions: 14.00cm x 14.00cm x 20.80cm
  • SKU: CMGLI2001
  • UPC: 6976051784654
20V Lithium-ion grinder
Features and Benefits
Voltage: 20V
No-load speed: 5 000 - 33 000rpm
Collet size: 3.2 mm
Variable speed control
Battery and charger sold separately
Includes:
40 pieces accessories
1 piece flexible shaft
Write a review
Bad Good
MAKITA / Cordless Angle Grinder 18V 115mm Includes Carry Case / DGA452ZK..
R 3,022.00
Ex VAT:R 2,627.83
TORK CRAFT 115 Angle Grinder And Rotary/ Imp Drill Set Std Charger And Bat
Out Of Stock
115 ANGLE GRINDER AND ROTARY/ IMP DRILL SET STD CHARGER AND BAT....
R 6,631.00
Ex VAT:R 5,766.09
STANLEY FATMAX ANGLE GRINDER CORDLESS 125MM KIT 2X BATT SFM....
FLEX / Cordless Angle Grinder, 125mm, Brushless, Tool Only / LB 125 18.0-EC....
ANGLE GRINDER B/LESS AG115B 20V 115MM + BATTERY PACK + SMART CHARGER....