  • MPN: CMGLI2001
  • Weight: 1.31kg
  • Dimensions: 14.00cm x 14.00cm x 20.80cm
  • SKU: CMGLI2001
  • UPC: 6976051784654
20V Lithium-ion grinder
Features and Benefits
Voltage: 20V
No-load speed: 5 000 - 33 000rpm
Collet size: 3.2 mm
Variable speed control
Battery and charger sold separately
Includes:
40 pieces accessories
1 piece flexible shaft
Ex VAT:R 5,332.17
STANLEY FATMAX ANGLE GRINDER CORDLESS 125MM KIT 2X BATT SFM....
R 3,975.00
Ex VAT:R 3,456.52
FLEX / Cordless Angle Grinder, 125mm, Brushless, Tool Only / LB 125 18.0-EC....
ANGLE GRINDER B/LESS AG115B 20V 115MM + BATTERY PACK + SMART CHARGER....