  • MPN: TCNW115-3
  • Weight: 0.07kg
  • Dimensions: 12.00mm x 12.00mm x 2.00mm
  • SKU: TCNW115-3
  • UPC: 6009515835835
For 30 or more items, click to quote
Non-woven flap disc
Non woven disc Fine
Backing material: Fibre glass
Tool Dimensions Ø115mm x 12.74mm
Tool Weight 59.55g
Diameter Ø115mm
Grit Fine
Flaps 28
Flap Orientation Flat
Arbor Ø22.22mm
Inner Box
Dimensions (box/pack) 260mm(L) x 125mm(W) x 88mm(H)
Weight (box/pack) 704g
Qty (box/pack) 10
Outer Box
Dimensions (box/pack) 650mm(L) x 280mm(W) x 195mm(H)
Weight (box/pack) 7.57kg
Qty (box/pack) 100
Hacksaw Blade for the TCHS003 - 150mm - 10/Pack Whether you are working on a home improvement project or need a reliable blade for professiona..
Rafter square ABS Triangular 180mm Multi angle The Rafter Square, also known as a Speed Square, is a versatile and indispensable tool..
TorkCraft - Hex Chisel 17MM Pointed Application: For use in construction demolition and shaping! Shank Type: 17mm Hex Total Length..
TorkCraft - Dry Use Diamond Polishing Pad Grit: #100 Application: The Tork Craft Dry use diamond polish pads 100mm i..
Try square 300mm x 150mm with level & plumb vial The Try Square includes a 300mm long blade and a 150mm wide base, providing a large ..