  • MPN: HMFCP28200
  • Weight: 0.34kg
  • Dimensions: 28.00cm x 12.00cm x 3.00cm
  • SKU: HMFCP28200
  • UPC: 6976051782865
For 30 or more items, click to quote
8-in-1 Multi-function combination pliers
Features and Benefits
Size: 8"/200 mm
Material: Cr-V
Surface treatment: teflon coating
Multi-purpose build lets you complete more tasks with one tool.
TPR three colour handle for strong grip and comfort.
Packed by half double blister.
Write a review
Bad Good
High Leverage CrV Industrial Combination Pliers Length: 200mm Jaw Length: 43mm Maximum Jaw Opening Capacity: 50mm High leverag..
R 248.00
Ex VAT:R 215.65
Combination Pliers Length: 200mm Jaw Length: 42mm Maximum Jaw Opening Capacity: 40mm Combination pliers are versatile hand too..
R 166.00
Ex VAT:R 144.35
Plier Combination 200mm Insul/ Hndl Diy Rigger
Out Of Stock
Auto Air Compressor Features and Benefits Voltage: 12 V Current: 10 A Max pressure: 140 PSI/10 Bar Max air flow: 35 L/min Integrated work light...