  • MPN: TCC11800
  • Weight: 3.79kg
  • Dimensions: 1,962.00mm x 97.00mm x 45.00mm
  • SKU: TCC11800
  • UPC: 6009515809423
For 20 or more items, click to quote
Standard sash clamp
Total length: 1800mm
Rail: Cold-drawn high carbon steel
Jaws: Powder coated malleable cast iron
Spindle: Steel
Application:
Write a review
Bad Good
consider safety for your health and the people around you
General safety suggestions:
It is advisable to always have the following items nearby and in a good condition
  • Eye protection – clean and scratch free
  • Hearing protection – quality earmuffs
  • Dust masks – discard old and dirty masks
  • Gloves – for easy handling of material and hand protection
Wear Gloves Eye Protection Hearing Protection Dust Mask
Wear Gloves
Eye Protection
Hearing Protection
Dust Mask
Standard sash clamp Total length: 1200mm Rail: Cold-drawn high carbon steel Jaws: Powder coated malleable cast iron Spindle: Steel..
R 767.00
Ex VAT:R 666.96
Standard sash clamp Total length: 1500mm Rail: Cold-drawn high carbon steel Jaws: Powder coated malleable cast iron Spindle: Steel..
R 863.00
Ex VAT:R 750.43
Standard sash clamp Total length: 900mm Rail: Cold-drawn high carbon steel Jaws: Powder coated malleable cast iron Spindle: Steel ..
Standard sash clamp Total length: 600mm Rail: Cold-drawn high carbon steel Jaws: Powder coated malleable cast iron Spindle: Steel ..