  • MPN: TCCT48400-50B
  • Weight: 0.13kg
  • Dimensions: 500.00mm x 115.00mm x 25.00mm
  • SKU: TCCT48400-50B
  • UPC: 6009515898625
For 30 or more items, click to quote
NYLON CABLE TIES 4.8MM X 400MM BLACK 50PC
  • Operating temperature range: -40°C to +85°C.
Specifications
Width x Length 4.8mm x 400mm
Material Nylon PA66
Colour Black
Tensile Strength 230N/50LB/22KGS
Barcode 6009515898625
Flammability UL94V-2
Packing 50 pcs per pack
R 3,030.00
Ex VAT:R 2,634.78
TorkCraft - Mandrel for Tungsten Grit Hole Saws For sizes: 16 - 30mm Pilot Drill: 6.35mm Shank: 3/8 HEX Application: The T..
R 114.00
Ex VAT:R 99.13
TorkCraft - Dry Use Diamond Polishing Pad Grit: #100 Application: The Tork Craft Dry use diamond polish pads 100mm i..