  • MPN: HGLI20025
  • Weight: 2.40kg
  • Dimensions: 11.00cm x 32.00cm x 32.00cm
  • SKU: HGLI20025
  • UPC: 6941640176660
20V Lithium-Ion heat gun
Features and Benefits
Voltage: 20V
Temperature: 300/550°C
Airflow: 100/200 L/min
Includes:
- 1 piece 4.0Ah Battery pack (FBLI2002)
- 1 piece charger (FCLI2001E)
Charge volts: 220 - 240V ~ 50/60Hz
- 1 piece reduction nozzle
- 1 piece reflector nozzle
- 1 piece flat nozzle
Write a review
Bad Good
TorkCraft - Tube Belt Sander/Polisher Power Input: 800W Voltage: 220V - 50HZ No Load Speed: 900-2800 R/min Max. Belt Length: 620mm Max. ..
R 4,529.00
Ex VAT:R 3,938.26
TorkCraft - Stainless Burnishing Machine Handle: Long Discs: 100 x 120mm Power Input: 800W No Load Speed: 900-2800 R/min Rated Voltage: ..
Polisher Wattage: 1200W No load speed: 1100-3500 RPM Supplied with a &o/;180mm wool bonnet buff and backing pad. Application: The pol..