  • MPN: HPTW200N1
  • Weight: 2.00kg
  • Dimensions: 55.00cm x 7.20cm x 8.60cm
  • SKU: HPTW200N1
  • UPC: 6941640139894
Torque Wrench
Features and Benefits
Size: 1/2"
Length: 530 mm
Torque range: 40 - 200Nm
Tolerance of torque ±4%
Material: Cr-V + Cr-Mo
Easy torque-adjusting design.
Packed by BMC.
Ex VAT:R 2,886.09
FIXMAN HACK SAW 300MM TAPERED FRAME....
FIXMAN 26 Piece Socket Set 1/2\' 8 - 25 27 30 &32mm
Out Of Stock
FIXMAN 12-PC 1/2' DR. SOCKET & RATCHET SET....
Auto Air Compressor Features and Benefits Voltage: 12 V Current: 10 A Max pressure: 140 PSI/10 Bar Max air flow: 35 L/min Integrated work light...