  • MPN: HSTH81500
  • Weight: 1.87kg
  • Dimensions: 28.50cm x 11.00cm x 4.80cm
  • SKU: HSTH81500
  • UPC: 6942141802843
For 30 or more items, click to quote
Stoning Hammer
Features and Benefits
Weight: 1 500g
Innovated drop-forged hammer head
Heat treatment
45# carbon steel
Strong three-colour fiberglass handle for comfortable grip
Packed by label.
INGCO / Angle Grinder 2400 Watt, No-Load Speed 6300rpm, Disc Diameter 230mm / AG24008..
Auto Air Compressor Features and Benefits Voltage: 12 V Current: 10 A Max pressure: 140 PSI/10 Bar Max air flow: 35 L/min Integrated work light...
Saw Chain Features and Benefits Chain Pitch: 1/4" Chain Gauge: 0.043" Drive Links: 32 links Suitable for: CGSLI2058/CGSLI20581/UCGSLI20581 chain..
Bench Grinding Wheel Features and Benefits Abrasive wheel size: 150 x 12.7 x 20 mm Diameter: 150 mm Arbor: 12.7 mm Thickness: 20 mm Abrasive whe..
Auto Air Compressor Features and Benefits Voltage: 12 V Current: 18 A Max pressure: 120 PSI/8 Bar Integrated work light. Includes: 1 piece batt..