  • MPN: TCCT48300-100W
  • Weight: 0.20kg
  • Dimensions: 400.00mm x 140.00mm x 25.00mm
  • SKU: TCCT48300-100W
  • UPC: 6009515898717
For 30 or more items, click to quote
NYLON CABLE TIES 4.8MM X 300MM WHITE 100PC
  • Operating temperature range: -40°C to +85°C.
Specifications
Width x Length 4.8mm x 300mm
Material Nylon PA66
Colour White
Tensile Strength 230N/50LB/22Kg
Barcode 6009515898717
Flammability UL94V-2
Packing 100 pcs per pack
R 221.00
Ex VAT:R 192.17
Sanding disc with hook and loop For use with random orbital sanders. SIZE: &o/;125mm GRIT: P120 ABRASIVE: Aluminium oxide HOLES: No Appl..
R 34.00
Ex VAT:R 29.57
Sanding disc with hook and loop For use with random orbital sanders. SIZE: &o/;125mm GRIT: P180 ABRASIVE: Aluminium oxide HOLES: No Appl..
Sanding disc with hook and loop For use with random orbital sanders. SIZE: &o/;125mm GRIT: P80 ABRASIVE: Aluminium oxide HOLES: No Appli..