  • MPN: TCCT48400-100W
  • Weight: 0.26kg
  • Dimensions: 500.00mm x 140.00mm x 40.00mm
  • SKU: TCCT48400-100W
  • UPC: 6009515898748
For 30 or more items, click to quote
NYLON CABLE TIES 4.8MM X 400MM WHITE 100PC
  • Operating temperature range: -40°C to +85°C.
Specifications
Width x Length 4.8mm x 400mm
Material Nylon PA66
Colour White
Tensile Strength 230N/50LB/22Kg
Barcode 6009515898748
Flammability UL94V-2
Packing 100 pcs per pack
Ex VAT:R 1,272.17
PLASTIC CASE 1387.5 X 393.7 X 152.4MM OD WITH FOAM BLACK....