  • MPN: TCCT48400-50W
  • Weight: 0.13kg
  • Dimensions: 500.00mm x 115.00mm x 20.00mm
  • SKU: TCCT48400-50W
  • UPC: 6009515898755
For 30 or more items, click to quote
NYLON CABLE TIES 4.8MM X 400MM WHITE 50PC
  • Operating temperature range: -40°C to +85°C.
Specifications
Width x Length 4.8mm x 400mm
Material Nylon PA66
Colour White
Tensile Strength 230N/50LB/22Kg
Barcode 6009515898755
Flammability UL94V-2
Packing 50 pcs per pack
Try square 300mm x 150mm with level & plumb vial The Try Square includes a 300mm long blade and a 150mm wide base, providing a large ..
R 155.00
Ex VAT:R 134.78
TorkCraft - Hex Chisel 17MM Pointed Application: For use in construction demolition and shaping! Shank Type: 17mm Hex Total Length..
R 73.00
Ex VAT:R 63.48
Rafter square ABS Triangular 180mm Multi angle The Rafter Square, also known as a Speed Square, is a versatile and indispensable tool..
TorkCraft - Dry Use Diamond Polishing Pad Grit: #100 Application: The Tork Craft Dry use diamond polish pads 100mm i..