  • MPN: RCSBT16024-20
  • Weight: 435.00g
  • Dimensions: 10.00mm x 205.00mm x 220.00mm
  • SKU: RCSBT16024-20
  • UPC: 6005721003839
For 30 or more items, click to quote
160MM Z24 SAW BLADE TCT STANDARD
Write a review
Bad Good
Professional Type Saw Blade for Aluminium Cutting 185mm x 20mm bore x 60T The SAW BLADE TCT 185 X 2.2 X 20 X 60T ALUMINIUM PROFESSIONAL is a specia..
R 837.00
Ex VAT:R 727.83
Professional Type Saw Blade for Rip Cutting Wood 185mm x 20mm bore x 24T The SAW BLADE TCT 185 X 2.2 X 30 X 24T WOOD PROFESSIONAL is a heavy-duty,..
R 449.00
Ex VAT:R 390.43
Professional Saw Blade for Wood Cutting 185mm x 30mm bore x 60T The SAW BLADE TCT 185 X 2.2 X 30 X 60T WOOD PROFESSIONAL is a precision, tungsten ..
Carbide Tipped Saw Blade for Festool circular saws - Aluminium Cutting 160mm x 20mm bore x 60T This fine-grain carbide-tipped circular saw blade feat..
Carbide Tipped Saw blade for Festool circular saws - Fine Wood Cutting 160mm x 20mm bore x 40T The ideal circular saw blade for achieving fine, c..
Professional Saw Blade for Wood Cutting 185mm x 30mm bore x 40T Soft Woods and Hard Woods The SAW BLADE TCT 185 X 2.2 X 30 X 40T WOOD PROFESSIONAL is..