  • MPN: TCNW115-2
  • Weight: 0.06kg
  • Dimensions: 102.00mm x 10.00mm x 10.00mm
  • SKU: TCNW115-2
  • UPC: 6009515835828
For 30 or more items, click to quote
Non-woven flap disc
Non woven disc medium
Backing material: Fibre glass
Tool Dimensions Ø115mm x 14.7mm
Tool Weight 68.59g
Diameter Ø115mm
Grit Medium
Flaps 28
Flap Orientation Flat
Arbor Ø22.22mm
Inner Box
Dimensions (box/pack) 260mm(L) x 125mm(W) x 88mm(H)
Weight (box/pack) 785g
Qty (box/pack) 10
Outer Box
Dimensions (box/pack) 650mm(L) x 280mm(W) x 195mm(H)