  • MPN: DT20230-2B
  • Weight: 1.03kg
  • Dimensions: 230.00mm x 230.00mm x 4.00mm
  • SKU: DT20230-2B
  • UPC: 6009515899653
For 30 or more items, click to quote
DIAMOND BLADE SEGMENTED STD. 230 X 22.23MM BULK 2PC
Write a review
Bad Good
Tags: Brand D-TECH
DIAMOND BLADE SEGMENTED 230MM FOR GRANITE 12MM DEEP SEGMENTS....
R 307.00
Ex VAT:R 266.96
DIAMOND BLADE SEGMENTED 230MM FOR CONCRETE 12MM DEEP SEGMENTS....
R 329.00
Ex VAT:R 286.09
Segmented Diamond Blade Diameter: &O/;115mm Arbor: &O/;22.23mm Body Thickness: 1.0mm The segmented diamond blade is also..
Diamond blade TYPE: Segmented DIAMETER: &o/;115mm BORE: &O/;22.23mmmm MAX RPM: 13,600 USE: Brick, concrete, cement block, granite, fiber c..
Diamond blade TYPE: Segmented DIAMETER: &o/;115mm BORE: &O/;22.23mmmm MAX RPM: 13,300 USE: Masonry What is a diamond blade? A diamond bl..
Continuous rim diamond blade     Diameter: &o/;115mm Bore: &o/;22.23mm Max rpm: 13,300 rpm Use: Marble, granite, porcelain & ceramic ..
D-TECH Diamond Blade Continuous Rim 115x22.23mm Ceramic/marble
Out Of Stock
Continuous rim diamond blade     Diameter: &o/;230mm Bore: &o/;22.23mm Max rpm: 6,600 rpm Use: Marble, granite, porcelain & ceramic t..