  • MPN: ABR115SE
  • Weight: 0.03kg
  • Dimensions: 115.00mm x 115.00mm x 1.00mm
  • SKU: ABR115SE
  • UPC: 6009515850098
For 30 or more items, click to quote
Cutting Disc Metal & SS 115 X 1.0 X 22.2 mm 4x More Performance
Cutting Disc Metal &
Metal and stainless steel
  • A60 TBF
  • MPA-03789
  • MAX 13300/min
  • Concrete
  • Metal
  • Masonry
  • Steel
  • Stainless Steel
  • Multi Purpose
Write a review
Bad Good
Cutting disc for stainless steel Compatible with 115mm dia. angle grinders. Manufactured from high quality Resin and Corundum. De..
R 13.00
Ex VAT:R 11.30
R 15.00
Ex VAT:R 13.04
TORK CRAFT Cutting Disc Stainless Steel 115 X 1.6 X 22.22mm
-28 %
R 10.05 R 14.00
Ex VAT:R 8.74
Cutting disc for stainless steel Compatible with 230mm dia. angle grinders. Manufactured from high quality Resin and Corundum. De..
Hacksaw Blade for the TCHS003 - 150mm - 10/Pack Whether you are working on a home improvement project or need a reliable blade for professiona..
Rafter square ABS Triangular 180mm Multi angle The Rafter Square, also known as a Speed Square, is a versatile and indispensable tool..
TorkCraft - Hex Chisel 17MM Pointed Application: For use in construction demolition and shaping! Shank Type: 17mm Hex Total Length..
TorkCraft - Dry Use Diamond Polishing Pad Grit: #100 Application: The Tork Craft Dry use diamond polish pads 100mm i..
Try square 300mm x 150mm with level & plumb vial The Try Square includes a 300mm long blade and a 150mm wide base, providing a large ..