  • MPN: TCCH28022
  • Weight: 0.44kg
  • Dimensions: 330.00mm x 43.00mm x 16.00mm
  • SKU: TCCH28022
  • UPC: 6009515884604
For 30 or more items, click to quote
TorkCraft - Hex Chisel 17MM Flat
Application:
For use in construction demolition and shaping!
  • Shank Type: 17mm Flat
  • Total Length: 280mm
  • Chisel Point Type: 22mm Flat
Description Specifications
Product Description CHISEL HEX 17MM FLAT 22MM X 280MM
Specifications Shank Type: 17mm Flat
Total Length: 280mm
Chisel Point Type: 22mm Flat
Sanding disc with hook and loop For use with random orbital sanders. SIZE: &o/;125mm GRIT: P180 ABRASIVE: Aluminium oxide HOLES: No Appl..
R 34.00
Ex VAT:R 29.57
Sanding disc with hook and loop For use with random orbital sanders. SIZE: &o/;125mm GRIT: P80 ABRASIVE: Aluminium oxide HOLES: No Appli..
R 34.00
Ex VAT:R 29.57
Sanding disc with hook and loop For use with random orbital sanders. SIZE: &o/;125mm GRIT: P120 ABRASIVE: Aluminium oxide HOLES: No Appl..