  • MPN: T NS13065C
  • Weight: 0.06kg
  • Dimensions: 28.00mm x 8.00mm x 8.00mm
  • SKU: T NS13065C
  • UPC: 6009515805166
For 30 or more items, click to quote
Nutsetter
Size: 13mm
Length: 65mm
Packaging: Carded 1
Application:
The nutsetter features:
  • Standard six-point design
  • Magnet to fold screws
Use with our SNAP-IT! range quick change connectors:
  • TZ AC33B
  • TZ AC33A
Write a review
Bad Good
consider safety for your health and the people around you
General safety suggestions:
It is advisable to always have the following items nearby and in a good condition
  • Eye protection – clean and scratch free
  • Hearing protection – quality earmuffs
  • Dust masks – discard old and dirty masks
  • Gloves – for easy handling of material and hand protection
Wear Gloves Eye Protection Hearing Protection Dust Mask
Wear Gloves
Eye Protection
Hearing Protection
Dust Mask
KREG White Plastic Plugs 50pc
-18 %
Plastic Pocket-Hole Plugs - White - 50CT Hide or Decoratively Accent Exposed Pocket Holes ..
R 171.06 R 209.00
TORK CRAFT 18 Piece Flex. Shaft & Nutsetter Set
Out Of Stock
Nutsetter set with flexible shaft The set includes: Nutsetters: 5.5mm 6.0mm 7.0mm 8.0mm 10.0mm 12.0mm 13.0mm 25..
(x2) 6' (150mm) #2 Square Driver Combo All Kreg drivers features a solid one-piece construction, magnetic ti..