  • MPN: CL FCG120-800
  • Weight: 2.36kg
  • Dimensions: 900.00mm x 185.00mm x 30.00mm
  • SKU: CL FCG120-800
  • UPC: 6009515810306
For 20 or more items, click to quote
F-type clamp
Clamping length: 800mm
Throat: 120mm
Dust Mask
F-type clamp Clamping length: 300mm Throat: 120mm Rail: Steel Jaws: Malleable cast iron Spindle: Steel Handle: Wood Applica..
R 372.00
Ex VAT:R 323.48
F-type clamp Clamping length: 1000mm Throat: 120mm Rail: Steel Jaws: Malleable cast iron Spindle: Steel Handle: Wood Applic..
R 605.00
Ex VAT:R 526.09
F-type clamp Clamping length: 1500mm Throat: 120mm Rail: Steel Jaws: Malleable cast iron Spindle: Steel Handle: Wood Applic..
TORK CRAFT Clamp German F-type 120 X 400mm
Out Of Stock
F-type clamp Clamping length: 400mm Throat: 120mm Rail: Steel Jaws: Malleable cast iron Spindle: Steel Handle: Wood Applica..
F-type clamp Clamping length: 2000mm Throat: 120mm Rail: Steel Jaws: Malleable cast iron Spindle: Steel Handle: Wood Applic..
F-type clamp Clamping length: 1200mm Throat: 120mm Rail: Steel Jaws: Malleable cast iron Spindle: Steel Handle: Wood Applic..