Replacement Blades 6pc Set For PTET0025-01
R 122.00
Ex VAT: R 106.09
Quantity Unit Price You Save
5 or more R 118.72 2.69 %
10 or more R 116.92 4.16 %
20 or more R 115.13 5.64 %
  • Stock: 53
  • MPN: PTET0025-01
  • Weight: 0.40kg
  • Dimensions: 100.00mm x 50.00mm x 100.00mm
  • SKU: PTET0025-01
  • UPC: 6009515887599
For 30 or more items, click to quote
Write a review
Bad Good
Download the Leaflet:
View the Leaflet:
Edging trimmer 25mm double edge one direction The edging Trimmer is an essential tool for woodworking enthusiasts and professionals alike. Designed..
R 270.00
Ex VAT:R 234.78
Edging Trimmer 35mm Double Edge Two Direction The edging Trimmer is a versatile and efficient tool designed specifically for woodwork..
Carbide Tipped Saw Blade for Festool circular saws - Aluminium Cutting 160mm x 20mm bore x 60T This fine-grain carbide-tipped circular saw blade feat..
Professional Type Saw Blade for Aluminium Cutting 185mm x 20mm bore x 60T The SAW BLADE TCT 185 X 2.2 X 20 X 60T ALUMINIUM PROFESSIONAL is a specia..
Professional Saw Blade for Wood Cutting 185mm x 30mm bore x 40T Soft Woods and Hard Woods The SAW BLADE TCT 185 X 2.2 X 30 X 40T WOOD PROFESSIONAL is..
Professional Type Saw Blade for Rip Cutting Wood 185mm x 20mm bore x 24T The SAW BLADE TCT 185 X 2.2 X 30 X 24T WOOD PROFESSIONAL is a heavy-duty,..
Professional Saw Blade for Wood Cutting 185mm x 30mm bore x 60T The SAW BLADE TCT 185 X 2.2 X 30 X 60T WOOD PROFESSIONAL is a precision, tungsten ..
Carbide Tipped Saw blade for Festool circular saws - Fine Wood Cutting 160mm x 20mm bore x 40T The ideal circular saw blade for achieving fine, c..