  • MPN: TCCT78400-50B
  • Weight: 0.25kg
  • Dimensions: 530.00mm x 135.00mm x 20.00mm
  • SKU: TCCT78400-50B
  • UPC: 6009515898656
For 30 or more items, click to quote
NYLON CABLE TIES 7.6MM X 400MM BLACK 50PC
  • Operating temperature range: -40°C to +85°C.
Specifications
Width x Length 7.6mm x 400mm
Material Nylon PA66
Colour Black
Tensile Strength 540N/120LB/55KGS
Barcode 6009515898656
Flammability UL94V-2
Packing 50 pcs per pack
CABLE TIES BLACK 7.2MM X 400MM PKT 100 PLUGON....
R 174.00
Ex VAT:R 151.30
Nylon Cable Ties 7.6mm X 400mm Black 25pc
Out Of Stock
R 44.00
Ex VAT:R 38.26
TORK CRAFT Nylon Cable Ties 7.6mm X 400mm Black 10pc
Out Of Stock
CABLE TIES BLACK 390mm*7.8mm PACK 50 T120R....
TORK CRAFT Nylon Cable Ties 7.6mm X 400mm Black 100pc
TorkCraft - Mandrel for Tungsten Grit Hole Saws For sizes: 16 - 30mm Pilot Drill: 6.35mm Shank: 3/8 HEX Application: The T..
TorkCraft - Dry Use Diamond Polishing Pad Grit: #100 Application: The Tork Craft Dry use diamond polish pads 100mm i..