  • MPN: CHTLI40028
  • Weight: 5.25kg
  • Dimensions: 123.20cm x 24.70cm x 20.40cm
  • SKU: CHTLI40028
  • UPC: 6941640183224
20V Lithium-Ion Hedge Trimmer
Features and Benefits
Brushless Motor
Voltage: 40V (20V + 20V)
No-load speed :3 600spm
Blade cutting length: 650 mm
Blade gap: 27 mm