  • MPN: TCFD115-120-5
  • Weight: 0.33kg
  • Dimensions: 115.00mm x 115.00mm x 35.00mm
  • SKU: TCFD115-120-5
  • UPC: 6009515870096
For 30 or more items, click to quote
FLAP SANDING DISC 115MM 120GRIT 4+1 FREE A/O
Write a review
Bad Good
Features
  • 115 mm diameter — good size for angle grinder applications and accessible for most bench or handheld tasks.
Benefits
Download the Leaflet:
View the Leaflet:
Extra Information
  • Fit the disc securely on the correct arbor size (22.23 mm) and ensure machine rpm is below the disc’s maximum rating before use.
Pro Tip
Specifications
DescriptionSpec
BrandTork Craft
Cat No.TCFD115-120-5
Disc Diameter115 mm
Abrasive Grit120 G (Aluminium Oxide)
Pack Quantity5 discs (4 paid + 1 free)
Arbor Bore22.23 mm