  • MPN: ING-MMA18058N
  • Weight: 4.20kg
  • Dimensions: 31.20cm x 13.00cm x 25.50cm
  • SKU: ING-MMA18058N
  • UPC: 6976051788355
Inverter MMA welding machine
Features and Benefits
IGBT inverter technology.
Input voltage: 1 ~ 220 - 240V
Frequency: 50/60Hz
Output current: 15 - 180A
Duty cycle: 180A @40%
LED display.
No-load voltage: 85V
Max.output current: 180A
Diameter of electrode: 1.6 - 4.0 mm
Anti-stick/Hot start/Arc-force
Includes:
1 Piece electrode holder with cable
1 Piece earth clamp with cable
1 Piece wire brush
1 Piece helmet
1 Piece portable strap
Write a review
Bad Good
Inverter MAG/MIG/MMA/TIG Lift welding machine Features and Benefits Input voltage: 1 ~ 220 - 240V Frequency: 50/60Hz MAG/MIG output current: 30 - ..