  • MPN: RCSB18540
  • Weight: 338.20g
  • Dimensions: 7.00mm x 220.00mm x 265.00mm
  • SKU: RCSB18540
  • UPC: 6005721104741
For 30 or more items, click to quote
185MM Z40 SAW BLADE TCT PROFI
Write a review
Bad Good
Carbide Tipped Saw blade for Festool circular saws - Fine Wood Cutting 160mm x 20mm bore x 40T The ideal circular saw blade for achieving fine, c..
R 441.00
Ex VAT:R 383.48
Professional Type Saw Blade for Aluminium Cutting 185mm x 20mm bore x 60T The SAW BLADE TCT 185 X 2.2 X 20 X 60T ALUMINIUM PROFESSIONAL is a specia..
R 837.00
Ex VAT:R 727.83
Professional Type Saw Blade for Rip Cutting Wood 185mm x 20mm bore x 24T The SAW BLADE TCT 185 X 2.2 X 30 X 24T WOOD PROFESSIONAL is a heavy-duty,..
Carbide Tipped Saw Blade for Festool circular saws - Aluminium Cutting 160mm x 20mm bore x 60T This fine-grain carbide-tipped circular saw blade feat..
Professional Saw Blade for Wood Cutting 185mm x 30mm bore x 40T Soft Woods and Hard Woods The SAW BLADE TCT 185 X 2.2 X 30 X 40T WOOD PROFESSIONAL is..
Professional Saw Blade for Wood Cutting 185mm x 30mm bore x 60T The SAW BLADE TCT 185 X 2.2 X 30 X 60T WOOD PROFESSIONAL is a precision, tungsten ..