  • MPN: TCDB20115-5P
  • Weight: 0.44kg
  • Dimensions: 112.00mm x 112.00mm x 12.00mm
  • SKU: TCDB20115-5P
  • UPC: 6009515839871
For 30 or more items, click to quote
Segmented Rim for building materials 115mm Bulk Pack
PROFESSIONAL
For concrete, brick, concrete pavers, masonry/block, hard/reinforced concrete, and limestone
Professional Series Diamond Blade with Segmented Rim for building materials. Standard 22.23mm bore size to fit all makes of handheld angle grinders.
Write a review
Bad Good
DIAMOND BLADE 115MM CONT.RIM PROFESIONAL BULK 3 PACK SHRINK....
R 139.00
Ex VAT:R 120.87
Diamond blade TYPE: Hot press and segmented. DIAMETER: &o/;300mm BORE: &O/;25.4mm MAX RPM: 6,400 USE: Brick, concrete, cement block, grani..
R 952.00
Ex VAT:R 827.83
DIAMOND BLADE 230MM SEGMENTED PROFESIONAL 25PC BULK....
DIAMOND BLADE 230MM SEGMENTED PROFESIONAL BULK 3 PACK SHRINK....
DIAMOND BLADE SEGMENTED 115MM PROFESSIONAL BULK 3 PACK SHRINK....
TorkCraft - Dry Use Diamond Polishing Pad Grit: #100 Application: The Tork Craft Dry use diamond polish pads 100mm i..
TorkCraft - Mandrel for Tungsten Grit Hole Saws For sizes: 16 - 30mm Pilot Drill: 6.35mm Shank: 3/8 HEX Application: The T..